Soorten obstakelverlichting

Een obstakellicht dat wordt gebruikt in de luchtvaart is bedoeld om de zichtbaarheid te vergroten van gebouwen of andere vaste objecten die een gevaar kunnen vormen voor een luchtvaartuig.

Obstakellichten worden vaak geplaatst op torens, hekken of andere structuren in de buurt van helihavens of luchthavens.

Er zijn twee gangbare types obstakelverlichting:

In sommige delen van de wereld is het alleen toegestaan om een rood lampje te gebruiken. De witte xenonverlichting wordt steeds minder vaak toegepast.

Rode obstakelverlichting

De rode obstakelverlichting, ook wel bakenverlichting genoemd, maakte oorspronkelijk gebruik van gloeilampen met een gloeidraad. Holland Aviation gebruikt in plaats daarvan een high-power LED. Dit doen wij om de levensduur van de verlichting te verbeteren. Daarnaast heeft dit een gunstig effect op het energieverbruik. Een ander voordeel van de high-power LED is de aanzienlijk langere levensduur van de lampen.

Witte obstakelverlichting

Wit knipperende verlichting wordt vaker overdag gebruikt. ’s Nachts zie je meestal rode verlichting. Rode lichten worden vaak toegepast in stedelijke gebieden. Deze zijn beter zichtbaar van bovenaf voor piloten.

Witte verlichting wordt in stedelijke gebieden afgeraden, omdat deze onvoldoende contrast biedt met de achtergrond. Het licht gaat op in de omgeving, wat het moeilijk maakt om waar te nemen.

Verlichting op gebouwen

Een wit knipperend obstakellicht van middelhoge intensiteit wordt gebruikt op gebouwen en structuren die tussen de 61 en 152,4 meter hoog zijn (200–500 voet). Wanneer het gebouw hoger is dan 152,4 meter (500 voet), moet het gebouw ook gemarkeerd worden met verf.

Voor gebouwen hoger dan 213,4 meter (700 voet) moet een wit knipperend obstakellicht van hoge intensiteit worden gebruikt. Zowel overdag als ’s nachts zorgen deze lichten voor de beste zichtbaarheid.

Toren en masten moeten worden geverfd in de kleur international orange of voorzien zijn van afwisselende stroken in wit en rood van gelijke lengte. Dit is om de zichtbaarheid overdag te verbeteren.

Al deze soorten verlichting worden toegepast op hoge gebouwen en constructies. Dit kunnen torens, masten, watertanks, schoorstenen, hoge gebouwen, kranen, elektriciteitsmasten, windturbines zijn, of constructies die iets lager zijn maar zich in de nabijheid van luchthavens of helihavens bevinden.